| MeGeorGiAnna a întrebat:

Halloweenul se sarbatoreste si in romania? daca nu...care este parerea voastra daca am adopta si noi aceasta sarbatoare?

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Stii cum e romanul? Daca ar putea petrece in fiecare zi si ar munci doar doua zile ar fi perfect.Cu ce drept adoptam noi prostiile americanizate? De ce Valentin`s Day si nu Dragobete?oh go onCele mai castigate din afacerea asta sunt cluburile de noapte care abia astepta sa vina tinerii sa sarbatoreasca ceva ce nici macar nu inteleg. Daca ii intrebi de unde provinde ideea originala a Halloween-ului habar nu au, dar sunt adepti ai acestei sarbatoristraight face

| elena a răspuns:

Dar de ce trebuie sa luam totul de la americani, fie ca-i bun sau rau, nu ajunge nebunia aia cu Valentine's day? S-au terminat sarbatorile adevarate la romani?

| カルメン a răspuns:

Deci...la americani se sarbatoreste cu adevarat hallowee-ul! noi doar am luat o parte de la ei ceea ce nu stiu daca se numeste halloween daca te imbraci intr-un costum si te duci la o petrecereoh go on...la ei copii se imbraca in costume si se duc cu "ne dati ori cu ne dati"intelegi?winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincera sa fiu as fi foarte, foarte bucuroasa pentru. ca ar fi foarte tare!love strucklove strucklove struck

| oly1234 a răspuns:

Pai din ce am inteles din acest link http://www.youtube.com/watch?v=7lwaesXquDA se sarbatoreste si chiar de nu este din Romania nici sarbatorile religioase nu sunt din Romania ci din Ierusalim unde s-a petrecut BIBLIA. Funda?