| balozaur a întrebat:

Heei TPU. Am 16 ani si merg de 3 saptamani la sala si vreau sa fac masa musculara doar ca am putina burta si vreau sa scap de ea. Intrebarea mea este daca e bine sa fac exercitii la aparate pentru a scapa de grasime sau sa alerg?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai indicat mijloc de a da jos kg este sauna. De asemenea joggingul dar bine infofolit pentru a se realiza o transpiratie cat mai abundenta.Ve reusi sa scapi de niste kg si prin multa miscare dar cu conditia de a nu-l repune la loc imediat prin mese copioase.

| peperonies a răspuns:

Sa dai jos burta e 95% alimentatie si 5% exercitiu.