| SakuraHarunoJutsu a întrebat:

Heei TPU! Pai. povestea mea e putin cam lunga, si multumesc ca va pierdeti 5 minute din viata ca sa o cititi happy Poate la sfarsit va indurati sa mai pierdeti inca vreo 2-3 ca sa imi dati un sfat :3
Deci, eu plac un tip, el e clasa a 8-a iar eu a 7-a. Eu il plac de mult timp si il vad in fiecare zi la scoala si vorbim in fiecare zi pe facebook doar ca in real life nu prea avem tupeu sa discutam... mai ales eu, pentru ca imi e rusine de mor sad
El a fost impreuna cu o prietena de-a mea, Ana, iar eu nu am vrut sa ma bag intre ei, ca stiam ca apoi el avea sa sufere daca faceam asta. Apoi ei 2 s-au despartit pentru ca alti baieti au amenintat-o pe Ana ca o sa il bata pe el daca mai stau impreuna. Dupa ce s-au despartit amandoi erau foarte tristi, iar eu ma bucuram intr-un fel, dar el era foarte trist. Si am incercat sa le fac lipeala inapoi ca sa nu mai fie asa de tristi (da, atat de mult tin la el, incat as prefera sa fie cu alta si sa fie fericit :/ )
Acum 2 saptamani am fost intr-o excursie si acolo aproape ca s-au impacat cu ajutorul meu, pana cand au vazut 'batausii' o poza pe facebook si l-au amenintat iar ca o sa il bata daca il mai vad pe langa Ana. Asa ca s-au certat iar.
Dupa toata faza cu excursia el se simtea prost, si eu ii tineam morala ca de obicei (pe chat, bineinteles, ca in real life e cam imposibil sa fac asa ceva cat timp sunt langa el ), si ii tot spuneam sa nu se mai simta prost pentru ca eu ma simt si mai prost. Apoi m-a intrebat de ce ma simt mereu prost cand el se simte prost, iar eu prima data i-am zis doar ca e ceva mai ciudat, si nu o sa ii spun pentru ca e posibil sa stricam prietenia. Si tot a insistat, si a insistat. asa ca i-am spus ca il plac...
Si toata faza aiurea e ca el ma trateaza ca pe o sora... CA PE O SORA! crying(
Voi ce ati face daca tipul/ tipa pe care o placeti v-ar trata ca pe o sora/ un frate?
Va rog sa imi spuneti ce ati face in situatia asta... V-ati baga intre ei? Adica, pana la urma, eu si Ana nu suntem foarte apropiate, doa ca tin la ea. Prietena mea cea mai buna mi-a zis "Da-o dreacu` pe aia, ia-l tu pe el, ea l-a ranit de prea multe ori! "
Apropo, va multumesc inca o data pentru ca v-ati irosit 5 minute din viata pe problemele mele.
Thankiess :*

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

„Romeo și Julieta" de Dîmbovița.
Acum să fi venit maestrul Shakespeare să-și fi căutat surse pentru piesele sale.
Fraier a mai fost. S-a grăbit să moară atît de devreme.

| IsabelaIssa a răspuns:

Eu sunt de parere ca el trebuie sa aleaga, si daca te alege, nu cumva vei fi o consolare pentru ca nu mai poate sa fie cu Ana? E clar ca el o iubeste. Si nu am inteles ce e cu amenintarile alea, cine sunt cei ce nu ii vor impreuna si de ce? In concluzie, nu poti sa "iei" ceea ce nu iti apartine, asa cum te sfatuieste prietena ta. Eu zic sa iti indrepti atentia catre altcineva pentru ca vei avea de suferit, mai mult decat o faci acum.

| ImCalledLamă a răspuns:

Heey happy pai intr-un fel m-as simti mai in siguranta pentru ca fratii se cearta si se impaca repede si mereu isi vorbesc, sunt legati unu de altu bla bla bla happy intelegi tu. Iubitii se cearta si sunt sanse sa nu se mai impace si sa ramane suparati pe viata sad Dar poate e un fel de a zice ca te placeeeeeewinking Succees :*

| tzus a răspuns:

Buna!
1. daca iti place de el si vrei sa fii cu el, fa-l al tau!
2. ea nu-ti este o prietena foarte apropriate
3. daca el nu o merita, i faci o favoare
4. vorbeste cu el deschis (nu pe chat), ia-ti inima in dinti si vorbeste cu el spre tot si despre voi doi, vazut ca te considera ca pe o sora
5. daca el tot ca o sora te vrea, nu-i nimic, toate sunt trecatoare pana la urma, mai devreme sau mai tarziu o sa vina si vremea ta, nu o sa ramai singura
6. o sa ramai singura doar daca o sa ajuti pe alti prea mult si lasi pe locul 2 sau ultimul loc lucrurile si persoanele care iti plac
Succes!