| anonim_4396 a întrebat:

Heeii...azi am fost la doctor unde am aflat ca am pneumonie. Mi'a dat niste pastile si injectii, dar ma doare gatul foarte taree...
Ce credeti?
Se poate ameliora durerea cu niste ceai? sau lapte cald?

2 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Ceai cu 2-3 lingurite de miere in el e foarte bun. Daca tot nu trece intreaba doctorul ce ai putea face ca sa-ti treaca durerea.

Nu incerca sa iei medicamente de capul tau ca iti poti face mai rau.

| kidddo14 a răspuns:

Buna si eu am probleme cu gatu-motivul:astm bronsic declansat de o alergie...nu stiu tu ce probleme ai insa iti recomand sa iti cumperi Tantum de la farmacie sunt niste pastile pe care le sugi, au gust destul de bun sau mai sunt bune niste bomboane cu salvie si miere (sunt extraordinare, la mine au dat rezultat) le gasesti la Kaufland la raionul cu bomboane cauta.Bafta!