| NUUSTIU a întrebat:

Heeii Tpu.Care ar fi varsta minima la care creeti ca este normala aplicarea extensiilor sau a lentilelor de contact. Credeti ca la 14 ani este ceva in neregula? Sau care este varsta minima normala la care te poti vopsi? Multumesx.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După 18 ani!
Pa, pa.

| Maariiaa a răspuns:

Buna,
Extensiile nu sunt un pericol mare, ti le poti aplica, dar foarte rar.
Lentilele de contact fac foarte rau vederii tale. Poti sa iti pierzi vederea cu aceste prostii. Mai bine te-ai multumi ca poti sa vezi si ca ai o culoare frumoasa a ochilor. Nu trebuie sa fii nemultumita cu cei ai. Crezi ca daca ai alta culoare la ochi te incalzeste cu ceva? Eu sincer nu cred. Este mult mai importanta vederea decat culoarea ochilor.
Dai banii degeaba pe lentilele de contact. Te sfatuiesc sa nu porti niciodata, mai ales la 14 ani este periculos.
Multumeste-te cu cei si ca ai!

Sper ca te-am ajutat!
Numai bine!

| Awndre a răspuns:

Eu ma vopsesc de pe la 11 ani. dar nu ca nebuna. Adica incerc sa evit vopselele cu mult amoniac. acum folosesc mai mult nuantatoarelehappy.
Si extensii am avut, clip on sunt cele mai recomandata.nu-ti incurca cu nimic. LEntile trebuie sa-mi iau.deoarece am miopie. Eu cred ca sunt in regula atata timp cat le pastrezi igiena. Nu exista o varsta minima. trebuie sa fii tu constienta ca daca nu ai grija de lentile tii poti face vreo boala.si sa fii responsabila. sa ai grija cu lucrurile tale.

| BeBebuu a răspuns:

Pei eu stiu o fta care la 13 ani si-a pus lentile de contactwinkingdefap mai multe laughing Si in legatura cu vopsitul poti sa te vopsesti la 14 ani
nu este nimic in neregulahappy

| csilla_8364 a răspuns:

Varsta minima la care poti purta lentile de contact este de 16 ani, iar de vopsit...nu prea am experienta dar dupa parerea mea nu trebuie sa te vopsesti doar daca ai parul urat, ars cu placa, su carunt. fundita? big grin