| Blablabla21 a întrebat:

Heey. am nevoie de cateva citate de prietenie. big grin
Sa NU fie in gen : "Prietenia este, in primul rand, pacea reciproca si zborul spiritului pe deasupra amanuntelor vulgare" ( un exemplu ). Caut ceva mai dlagutss si mai copilareschee hee.
Multsumesc :*!

Răspuns Câştigător
| AndaAndore a răspuns:

Cand imi numar prietenii pe ea o pun d doua ori!
Decat in rai sinGura mai bine in iad cu prieteniiwinking
N-am averi! Dar am prieteni care sã-mi spunã : Te pup, ai grijã de tine. Noapte bunã.
Peste toate trecem cu capul Sus love struck Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus; x
Putem spune ca ne stim din totdeauna[; x] In momente grele ne-am intins una alteia mana [; x]
Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit.Conteaza ca suntem de nedespartitlove struck
Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu![; x]
Pentru ca Ea nu m`a lasat niciodata la greu :*
Chiar daca ei nu o sa`mi mai spuna ''noapte buna'', sau pe strada ''buna''. o am pe sor`mea care ma suna sa`mi spuna ''fataa!'' esti de 1000 de ori mai buna decat aia pe care o suna!

1 răspuns:
| DragonFLoW a răspuns:

"Prieteniaa... nu stiu ce e asta, dar pot sa-ti spun ce este prietenul meu, intr-un cuvant complementul meu, cu el suntem un intreg. " daca vrei ceva copilaresc incearca sa introduci o mica "gluma " in definitia ta.