| nevertoolate a întrebat:

Hei all! Sunt clasa a 7-a, acum termin si trec a 8-a... vreau sa ajung la un profil bilingv in clasa a 9a...(engleza) si vreau sa ma pregatesc ca sa iau.imi recomandati ceva?

Răspuns Câştigător
| 985436982 a răspuns:

Buna. Eu acum am terminat clasa a8a, si doresc sa merg mai departe la filologie biling engleza. Am dat acel examen de admitere si am facut 100 de puncte din 100. Si nu m-am pregatit deloc, in ultima seara m-am uitat putin peste timpuri. Acum depinde de cat esti tu de atent/a la scoala, si de ex eu tot timpul vorbesc pe internet cu persoane din alte tari. deci exersez in fiecare zi. Daca simti ca nu te prea descurci, vorbeste cu profa sa iti dea niste exercitii sa le rezolvi si dupa aia sa le corecteze.

1 răspuns:
| Lucinca a răspuns:

Poti sa mergi la un meditator altceva nu ai ce sa faci ca sa te pregatesti pentru a in clasa nu prea inveti ce vvrei tu