| Ema1234 a întrebat:

Hei. Am 14 ani, sunt clasa a 8a si vreau sa dau la liceul militar Dimitrie Cantemir de la Breaza. V-aș ruga sa-mi spuneti tot ce trebuie stiut despre acest liceu, in ce consta probele, cu cat trebuie sa intri(media de admitere), cate locuri voor fi in 2014. Mentionez ca n-am avut niciodata, in clasele V-VIII media sub 9:70, iar limba si literatura romana o stapanesc destul de bine. Nu ma descurc foarte bine la matematica insa...Totusi, as vrea sa incerc, deci daca cineva știe ceva, oricat de mic, sa-l spuna, dau funda. Multumesc anticipat.
a ...si..da. :3 sunt fata! :*:* :3

1 răspuns:
| ProfDeMate a răspuns:

Draga Ema,
Cele mai bune informatii le poti obtine de la Centru de recrutare de la Centrul militare judetean (ori zonal) sau de sector, in functie de localitatea in care locuiesti. Liceul respectiv este un liceu de tip mate-info si pune un accent deosebit pe matematica si stiintele exacte aplicate, respectiv informatica, fizica si chimie.
Sper ca informatiile sunt utile,
Prof De Mate
mate. didactic@yahoo.com