| Andi2003 a întrebat:

Hei! Astazi am dat simularea la matematica si la subiectul 3, am facut totul conform baremului, dar nu am facut desenele. Chiar daca nu era specificat acest aspect in subiect si nici in barem, am inteles de la unii colegi de la celelalte clase din scoala ca lor profesorii le au spus ca trebuie sa faca desenele obligatoriu (profesoara noastra ne a zis ca nu trebuie). Chestia e ca se corecteaza in scoala si daca vor corecta alti profesori lucrarea mea, ei o sa mi scada. Voi ce credeti?

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Se scade pentru desen, dar nu mult.

La evaluare trebuie sa scrii cat de detaliat posibil pentru ca in afara de baremul oficial, fiecare profesor isi face propriul barem care contine modul in care se ofera FIECARE punct.