| pastru009 a întrebat:

Buna,Tpu.La examenul final de clasa a 8a ni-l corecteaza profesorii nostri cu care am facut mate si romana din clasele 5-8 sau alti profesori de la alta scoala? Sunt putin cam nelamurit.

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Când am dat eu ştiu că au fost două comisii.
În primul rând au corectat profesorii de la colegiul meu, nu neapărat cei de la clasa mea, iar apoi au corectat profesorii de la alte licee.
Pa-pa.

| pastru009 explică (pentru Hydrangeaceae):

Ce este o comisie(daca nu te superi ca intreb)?

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru pastru009):

Comisia este formată din profesori.
De exemplu, comisia de la liceul tău, adică profesorii de la liceul tău.

8 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Alți profesori din alte școli. Pentru că profesorii tăi îți pot recunoaște scrisul și pot exista eventuale semne.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alti profesori, tocmai ca sa nu fie favorizat nimeni.

| 123lalala a răspuns:

Buna, imediat dupa incheierea celor 2 ore in care sustii proba la una din materii, lucrariile sunt duse la o scoala unde ..cum sa zic.un fel de centru de examen..adica unde se duc lucrariile a mai multor elevi. cam asta e. important e sa inveti si sa te straduiesti cat mai mult pentru a lua nota marewinking sa stii ca simulariile care se dau inainte de evaluare sunt mult mai grele. (ti-o spun din experienta proprie). fundita? puppy dog eyes

| adrili10 a răspuns:

Depinde daca au mers si profesori tai la corectat poate e-o corectat ei depinde ce le-o picat la corectat de la ce scoli.

| FallingLeaves a răspuns:

Examenele le corecteza atat profesorii de la clasa cat si alt rand de profesori de la alte scoli. Fiecare examen e corectat de cate 2 profiwinking

| Maddaaaaaa a răspuns:

Alti profesori