| Suparata23 a întrebat:

Hei. Astazi am facut un test de sarcina,o linie mi-a iesit rosie îngroşată, iar cealalta stearsă. Aveți habar ce inseamna? Sa mai fac un test?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Mai sigur este un test de sange pentru determinarea gonadotropinei corionice umane. Testul se numeste "HCG -total"(https://www.synevo.ro/hcg-total/).La un laborator Synevo pretul determinarii este de 40 lei.

| Suparata23 explică (pentru alessia5158):

Există posibilitatea sa fiu însărcinată?

| alessia5158 a răspuns (pentru Suparata23):

Nu am cum sa stiu daca esti sau nu insarcinata --- fa-ti testul din sange si vei afla!
Testul HCG-total(din sange) este mai precis decat kitul de sarcina din farmacie. Mai mult, poate fi facut la numai 6-10 zile de la implantarea ovulului fecundat si poate preciza varsta gestationala(de exemplu: la 3 saptamani de sarcina valorile HCG-ului pot fi cuprinse intre 5, 8 si 71, 2; la 4 saptamani de sarcina valorile pot fi cuprinse intre 9, 5 si 750; la 5 saptamani valorile pot fi cuprinse intre 217 si 7138)

p.s.Pentru analiza de sange trebuie sa te duci dimineata pe nemâncate.

| Ara997 a răspuns:

Repeta testul