| detergent a întrebat:

Hei, daca am media de admitere 8.97 am sanse sa intru la un liceu cu media 9.14?

1 răspuns:
| BiiaB a răspuns:

Pfuu si eu sunt cu admiterea x_x..Paii,este foarte putin probabil sa intri cu aceasta medie, INSA daca ai norocul ca mediile sa scada atunci cred ca ai sanse.De obicei mediile cresc sau scad de la an la an, cam cu 10-15 maxim sutimi.Adica de la 9, 14 ar ajunge la 9, 10 respectiv 8, 99.Si totusi nu ar fi indeajuns sa intri. Uite, pui in primul rand liceul acesta cu media 9, 14 dupa care mai pui inca 2 licee bune cu medii rezonabile la care stii ca poti intra si care prezinta cat de cat interes pentru tine.Succes!