| bluester a întrebat:

Buna!
Eu am media de admitere (pentru liceu) 9.10
Insa la liceul la care vreau sa ajung media este de 9.14... Am sanse sa ajung la acel liceu?

14 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Ai da. Şi oricum dacă nu intri tepoţi transfera la acel liceu, la profilul dorit de tine. Poate sunt medii de intrare mai mici anul asta.

| cornel a răspuns:

Daca raman locuri poti ajunge acolo

| Blosssom a răspuns:

Buna!

Ai sanse! Pune prima optiune pentru ca media aceea (9. 14) nu este batuta in cuie. Ea poate sa scada la 8. 81 (exemplu), dar poate sa si creasca la 9. 20 (exemplu). De exemplu stiu ca la un liceu de elita de la mine din oras, media de admitere in 2008 la filo' bilingv spaniola a fost cam 9. 30 si in 2009 a fost 8. 97.(Este vorba de C. N Elena Cuza din Craiova.
Bafta! Conteaza foarte mult cum completezi fisa de admiterehappy

| maria ;x a răspuns:

Da! ai sanse deoarece o sa ai printre primele medii din clasa...ai sanse...la ce liceu dai? si eu sunt tot a 8a!happy Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general, trebuie sa treci licee care au medie cu cateva sutimi mai mici ca media ta. Ai sanse sa intri, asa ca trece-l pe primul loc, iar pe-al doilea trece un liceu unde ai vrea si esti sigura ca poti intra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sint a8 nu stiu ca te-as raspunde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

7. 03

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocilariii rolling on the floor

| shtephie a răspuns:

cu siguranta vei intra happy

| cossmy a răspuns:

Da...mediile variaza de la an la an. Poate la fel de bine sa intre si unu cu 9, 00. Nu ma laud, eu am avut 9. 77, nu mi-am facut probleme, dar stiu ca nu trebuie sa iti faci griji pentru diferente mici, pentru ca poti sa intri 85%. succeswinking!

| DDDDDD a răspuns:

Pai, daca nu vor fi medii mai mari ca ale tale, eu cred ca da, oricum succes:*

| claudia94 a răspuns:

Si da si nu, e in functie de cati opteaza pentru acel liceu (cu medii mai mari) si locurile disponibile. Incearca totusi sa pui liceul acesta ca o prima varianta...

| yrinee a răspuns:

Nu.pentru ca probabil sunt alti copii cu medii peste 9. 14 care au ales sa mearga la liceul respectiv si nu o sa intrii. o prietena de-a mea a patit-o.deci nu.cauta altceva