| ellena99 a întrebat:

Hei,de azi noapte ma doare in partea dreapta mai jos burta.Nu foarte rau si nu prezint alte simptome.Credeti ac este apendicita? MAi pot rezista pana luni seara? V-ati operat? A fost dureros? Operatie clasica sau cu laser?

Răspuns Câştigător
| Măduuțaa a răspuns:

Buna! M-am operat cu laser si nu am simtit nimic.Stai calma, poate ai facut febra musculara de la un efort.Plus ca durerile de burta au mai multe cauze. Poate e colita!

4 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Pe mine m-a durut anul trecut in zona aceea tot asa noaptea a aparut dintr-o data, nu stiu era o durere intepatoare dar era suportabila cu toate ca luni nu ma mai durea deloc si daca ai apendicita trebuie sa ai greturi ameteli etc etc si sa nu prea poti merge daca apar simptomele astea du-te la spital poti face peritonita acuta ( se sparge ) si e mai complicat

Răspuns utilizator avertizat
| SweetAsCandy a răspuns:

Cred ca s-ar putea sa fie apendicita. Incearca sa ridici si sa indoi piciorul drept spre trunchi si daca nu poti si te doare tare sigur asta e. Medicul iti poate spune cel mai clar.

Eu m-am operat de apendicita la 8 ani, cele mai nasoale momente au fost dupa operatie in sala de reanimare, aveam stari de greata. Poti incepe sa mergi abia dupa vreo 2-3 zile. A da, si emotiile alea dinaintea operatiei. Eu am mers pe operatia clasica. Insa a ramas o cicatrice uratica, "de ce bine m-a taiat". Oricum nu-ti fie frica, si nu e bine sa stai mult timp ca se poate sparge si faci alte prostiiwinking.

Eu zic cel mai bine sa astepti sa te consulte un medic.

Sanatate!winking

| yonicole a răspuns:

S-ar putea sa fie apendicita. eu am fost operata. poate rezista pana luni daca nu faci efort (cari galeti de apa...) nu e dureros. poti face operatia clasica daca vrei.