| borntotwerk a întrebat:

Hei..de cand am luat vacanta ma simt foarte deprimata..nu am chef de nimic..numai ies din casa..dorm mult..privesc filme...nici macar numai am vicii.straight face ce as putea face sa imi treaca sentimentul asta?

4 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| mont a răspuns:

Ceva hobby-uri, distractie, miscare in aer liber, activitati distractive/amuzante chiar si pe internet, iesiri cu prietenii (daca ai).

| GuUumitza a răspuns:

Faptul ca nu mai ai vicii e un lucru bun laughing si eu una ma plictisesc in vacanta si am inceput sa imi caut un job part-time iar daca nu gasesc ma apuc de voluntariat. chestiile astea o sa ma ajute mai tarziu si o sa am experiente interesantebig grin

| MasinutaCuBomboane a răspuns:

Ai putea sa nu mai traiesti in trecut. Oamenii deprimati si tristi traiesc in trecut, marcati de evenimente neplacute. Ar trebui sa te gandesti ca e vacanta! E soare, te duci la piscina, te bronzezi, cunosti oameni, ce ai de pierdut? Filmele le poti vedea si iarna, nu? happy