| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt putin deprimata. Sper sa treaca, ca de nu...Voi ce faceti?

Răspuns Câştigător
| LittleLady a răspuns:

Offf asa ma simteam si eu ieri.Cred ca cea mai buna metoda este sa stai tu singura cu gandurile tale si sa-ti faci ordine printre ele.Doar asa iti vei putea recapata zambetul.Si eu mai ascult muzica uneori cand sunt suparata dar asa nu ma pot gandi la ce trebuie sa rezolv, mai bine ma concentrez in timp ce fac baie big grin.Deci fa ceea ce te linisteste nu ceea ce-ti da mult de munca. Unii spun ca-si gasesc ceva de facut ca sa mai uite de suparari; dar nu mi se pare corect.Ori vrei sa le lasi asa sa te rascoleasca toata viata ori le rezolvi ca sa fii impacata cu tine insuti?! Eu as zice sa le rezolvi...Stai si-ti pui ordine printre idei,gasesti posibilitati prin care sa le rezolvi,compari,selectezi, analizezi si pui in practica,
Ieri eram mahnita caci nu stiam cum sa ma despart de un tip; azi i-am scris ca nu mai vreau sa fim impreun dar nu sub forma asta, evident, ci detaliat, expunandu-i motivele deciziei mele si acum ma simt de parca as putea face orice.
Daca ti se pare prea greu lasa-mi un mesaj si poate voi reusi sa te ajut.
Te rog ai grija de tine si contacteaza-ma.Te pup!

3 răspunsuri:
| dana1407 a răspuns:

Fac ceva sa nu ma mai gandesc la gandurile "negre", vorbesc cu cineva, ascult muzica happy

| judoka99 a răspuns:

Te inteleg dar incerca sa treci peste este mult mai usor, cel mai bun mod in care uiti de probleme distreaza-te cu prietenii
Baftahappy

| Roxana1121 a răspuns:

Eu ascult niste muzicalaughing