| Ajghmnf a întrebat:

Hei. De la un timp am inceput sa o duc din ce in ce mai rau. Abia daca stiu sa explic ce mi se intampla. Dar totusi o sa ma chinui si o sa incerc in speranta ca cineva imi poate da un sfat. Poate cine stie. Poate unii dintre voi ati trecut prin rahatul prin care trec eu. :'( Si imi puteti da un sfat. Multumesc anticipat. Chiar apreciez daca incerci sa mi dai un sfat cu privire la problemele mele existentiale. :*
O sa zic direct ce ma framanta. Pe scurt, stiu ce se intampla cu mine. De la un timp am probleme de exprimare, pronunt cuvinte gresit sau cu un accent ciudat, sunt plecata pe marte, nu s atenta la ce se petrece in jurul meu, poti spre exemlu sa mi zici ca te culci la ora 26 si eu n o sa mi dau seama pe moment ca glumesti, sunt ca in filmele cu prosti, fac numai stangacii, am reactii ciudate, fac lumea sa se uite dubios la mine cand explic cv sau pur si simplu prin comportamentul meu, si ma simt ca ultima retardata la fazele astea, incerc sa ma controlez si sa ma port cum ma purtam inainte dar fara speranta pentru ca simt ca am luat o rasna, cumva ma port dubios fara voia mea nu stiu cum sa zic, ma simt ca o copila proasta, simt ca nimic din ce fac sau ce zic nu e bine, am impresia ca nu mai sunt cu picioarele pe pamant, am ipresia ca vad lucrurile putin diferit fata de ceilalti oameni pe care ii consider normail, cu prietenii sunt cumva agitata, imi dau silinta sa ma focusez la ce mi zic ei dar parca fara succes, simt ca sunt alta persoana, sunt foarte confuza cu privire la tot ce mi se intampla, mi e frica sa nu fiu penibila desi e clar ca sunt, seara ma port normal cu ai mei si cei din familie iar cand sunt cu altcineva ma port aiurea, imi vine sa mi dau pumni pentru ce tampenii spun, simt efectiv ca ar trebui sa ma baricadez in casa ca sa nu mai umplu lumea de prostie di sa nu ma mai fac de ras dar totusi vreau sa intalnesc persoane noi, si culmea cand le intalnesc vreau sa plec acasa de paraca sunt ultima antisociala, inainte de problemele astea eram sociabila si inca imi doresc sa fiu btw, am asteptari mairi de la mine dar am o stima de sine sub nivelul groapei marianelor, ma simt cea mai urata cea mai proasta si cea mai retardata din lume, simt ca lumea a inceput sa ma ocoleasca de cand am problemele astea, parca vad ca ceva e ineregula cu mine desi chiar asa e, nici eu nu stiu exact ce am, sunt frustrata ca vreau sa ma comport normal dar nu mi iese, mereu o dau in bara cu orice, in momentul ce fata nu stiu cine sunt si care i locul meu in lumea asta, nu vad rostul multor chestii, parerile mele sunt usor influientabile de ceilalti desi nu las sa se vada astalaughing dmn ce aiurea suna, mi e frica sa nu fiu judecata, dar oricum ma simt judecata si cand stau in casa, sunt nelinistita cu privire la orice, pentru mine lumea nu mai are sens, am impresia ac sufar de ceva probleme mintale si ca sunt un esec si nu pit sa ies din starea asta si nu stiu. Vreau sa fiu ca inainte si sa mi revin ca nu inteleg ce se petrece cu mine. Ati fost si voi intr o situatie asemanatoare? Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| WeZo a răspuns:

Buna stiu ce zici, se mai intampla, da mi mesaj si te ajut.