| Ruxandra15 a întrebat:

Hei. De un an fumez, cu pauze de 5 luni dar de vreo 3 luni fumez la 2 saptamani o tigara si de o saptamana aproape zilnic o tigara. Nu am fumat de 2 zile si simt ca innebunesc. Ce as putea face sa renunt la acest viciu.

8 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Le spui parintilor tai si apoi le ceri ajutorul in a te lasa. Poate, cine stie, se lasa si ei incercand sa te ajute pe tine sa te lasi.

| Ruxandra15 explică (pentru Sociopat):

Sunt nefumatori de 8 ani

| Sociopat a răspuns (pentru Ruxandra15):

Si? Faptul ca nu mai sunt fumatori inseamna ca vor avea si mai mult succes in a te ajuta sa te lasi de fumat.

| Axys a răspuns:

Buna incerca sa o inlocuesti happy vorbeste cu un medic specialist si cu siguranta te va ajuta happy parerea mea!

| CosminC86 a răspuns:

Ai putea sa-ti spui singura, NU si atunci vei reusi. Eu nu pot sa va inteleg, ce anume va place voua la fumat, e bun la gust? Ce relevanta are ca tragi fumul ala si dupa il scoti afara?

| Ruxandra15 explică (pentru CosminC86):

Nu e bun la gust, dar pur si simplu te simti bine.

| CosminC86 a răspuns (pentru Ruxandra15):

Am fumat si eu o data, si nu m-am simtit bine deloc. Oricum tu esti singura care poti sa te lasi, nimeni nu are cum sa te ajute. Trebuie doar sa vrei sa te lasi.

| KinderRM a răspuns:

Să îţi spui în sinea ta, NU. Să nu mai încerci. Abţine-te cât poţi, stai undeva la aer curat, încearcă să uiţi. Ţine-ţi mâinile ocupate ca să poţi uita de asta.