| thatkindofgirl a întrebat:

Hei! Eu sunt o fire mai timida si retrasa,dar intru cu usurinta intr-o conversatie cu un baiat. Cu totii ma cred frumoasa,dar nimeni nu "actioneaza" laughing. Nici eu nu prea obisnuiesc sa intru in vorba cu vreun baiat din afara scolii, si as vrea sa schimb acest lucru. Cum as putea sa schimb asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e frumoasa oricine va fi atras, dar nu va avea curaj sa intre in dialog cu ea, timiditatea e de la sine nu se poate trata cu cuvinte din link-ul http://paulmelinte.com/scapa-de-timiditate/ este doar un articol scris si nu poate fi inteles prin sentimente,timititatea trebuie tratata cu opusul ei, adica este vorba de da gasirea unui baiat care sa fie indraznet (dar nici prea mult sa aiba o limita )si care sa se obisnuiasca pana i trece acesta "boala", ea trece in timp, ca consulte un psiholog al scolii de preferat, si in rest totul o sa vina de la sine.
Inspector Gadget

6 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Nimeni nu acționează pentru că nimeni nu este destul de atras de tine încât să o facă.
„Timiditatea e trăsătura cea mai urâtă a firii omeneşti. E o şmecherie înveşmântată în vălul modestiei." (Jaroslav Hasek)
Vrei să scapi de timiditate? Ești sigură? Bine. http://paulmelinte.com/scapa-de-timiditate/

| anonim_4396 a răspuns (pentru positivity):

Daca e frumoasa oricine va fi atras, dar nu va avea curaj sa intre in dialog cu ea, timiditatea e de la sine nu se poate trata cu cuvinte din link-ul http://paulmelinte.com/scapa-de-timiditate/ este doar un articol scris si nu poate fi inteles prin sentimente,timititatea trebuie tratata cu opusul ei, adica este vorba de da gasirea unui baiat care sa fie indraznet (dar nici prea mult sa aiba o limita )si care sa se obisnuiasca pana i trece acesta "boala", ea trece in timp, ca consulte un psiholog al scolii de preferat, si in rest totul o sa vina de la sine.
Inspector Gadget

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu sunt la fel ma intreb cum o sa traim in viata o sa ne fie greu,dar poate vom reusi,ca sa cunosti un baiat trebuie sa intri in legatura cu el sau el cu tine si cum sa intram tu sau eu cand nu avem indrazneala, cum sa ne cunoastem jumatatea asa cum? prin clasa la mine colegi le pupa pe fete si noi nu avem curaj sa facem asta nu pentru ca firea noastra nu e asa, astea fiind spuse sa nu mai lungesc conversatia degeaba caci nu are rost dar prin cuvinte poti doar manipula partea de oameni care nu gandesc sau nu isi dau seama de adevar, sper sa te schimbi sa fii indrazneata, caci eu nu voi putea sa fac asta,
cu drag Inspector Gadget

| thatkindofgirl explică (pentru anonim_4396):

Nu spune ca nu vei puteahappy Trebuie sa ai si tu incredere in tine:* Orice problema se rezolva, si multumesc!

| CostaMate a răspuns:

Daca vrei poti face practica cu mine, si eu sunt timid, astfel ca ne putem ajuta reciproc big grin

| infernu a răspuns:

Pai n-ai de ce sa fi timida fata de cineva tot om este nu e mai presus cu nimic....gasesti un subiect de discutie, dar sa nu intri in conversatie cu toti prostii iti va strica dispozitia happy