| Boticelu a întrebat:

Hei. In cat timp creedeti ca pot uita un baiat, am tinut foarte mult la el, si el la mine. E o poveste fooarte lunga. Nu as vrea sa va plictisesc. happy

Răspuns Câştigător
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut! Pai cred ca cel mai bun sfat ti l-as putea da daca as stii toata povestea (adica nu ne-ai plictisi). In orice caz, sa treci peste o relatie si, mai ales, sa uiti de un baiat e super-dificil. In cazul tau, sper sa nu te dezarmez, e si mai greu pentru ca banuiesc ca ati trecut prin multe impreuna si, cum spui tu, ai tinut mult la el si viceversa. Nu poti sa-ti propui sa-l uiti azi iar maine de dimineata sa nu te scoli gandindu-te la el. Suferinta trece odata cu timpul, iar singurul lucru pe care poti tu sa-l faci este sa incerci sa faci lucruri care te mentin fericita. Nu stiu cat de mult te ajuta, dar poate ca iesirile cu prietenii ar fi o idee buna.

3 răspunsuri:
| vlad89c a răspuns:

Pai depinde, va intalniti des pe strada, sau stati in locuri apropiate?
Daca nu o sa mai aveti contact, atunci o sa il uiti destul de repede, pentru ca ochii care nu se vad, se uita.

| luniii a răspuns:

Depinde cu cine vorbesti, cat de mult timp iti petreci gandindu`te la el..etc.Parerea mea este sa incerci sa ai tot timpul o activitate de facut pentru ati ocupa timpul(mai ales ca esti in vacanta) si cu siguranta il vei uita intr-o luna maxim 2.

| SECRETvip a răspuns:

Timpul rezolva chestia asta,nu dureaza saptamani luni sau ani,depinde de ce faci si tu,daca te gandesti mereu la el,te inchizi in tine insuti evident ca nu il vei uita prea rapid,daca vei iesi cu prietenii tai, vei cunoastea lume noua, si vei incerca sa uiti, il vei uita mai rapid.Dar nu il vei uita pe el, si poate amintirile urate, sau faptul ca acum suferi dupa despartire.Memoreza-ti amintirile placute, pentru ca nu este nimic gresit in asta, si nu regreta clipele traite