| anonim_4396 a întrebat:

Hei.Incerc sa slabesc cateva kg si vreau sa stiu daca ce am mancat azi este prea mult sau daca ar trebui sa elimin ceva din alimentatie:300 gr mere, 400 gr pepene rosu, 100 gr piept de pui la gratar impreuna cu o salata (rosii, ardei si castraveti) si 300-400 gr dovleac copt cu 2 lingurite de miere.Am exagerat?
Ps:Am facut sport 30-45 min

Răspuns Câştigător
| IonuţR1995 a răspuns:

N-ai exagerat, pieptul de pui este carne slaba, facut si pe gratar, chiar nu este nici cea mai mica problema. Ca sa slabesti, evita sa mananci mai mult de un fruct pe zi, contin fructoza ce se depune pe abdomen. Daca bagi si 1-2 ore de sport pe zi, nu neaparat sport, dar de miscare. Dimineata cand te trezesti, dupa ce te speli, faci cateva genoflexiuni, putina gimnastica de dimineata. Dimineata sa bei si un pahar de apa pe stomacul gol, o alergare prin parc, si esti pe drumul cel bun. Succes.

3 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Ai consumat în jur de 1400 de calorii. Deci, nu ai exagerat deloc. În ritmul ăsta slăbești 1kg într-o săptămână cel mult.

| neutrino a răspuns:

Depinde de metabolismul fiecaruia: ceea ce mananci tu poate fi suficient pentru unii, iar pentru altii poate fi prea mult sau combinatia de alimente sa nu fie prea fericit aleasa. Iata de ce, si nu numai, atunci cand vrei sa urmazi o dieta trebuie sa incepi printr-o vizita la medicul de familie.

| Nomoreregretstb a răspuns:

Nu,nu ai exagerat deloc
Ai mancat sanatos, cat sa ai energie pentru toata ziua