| InjectabilTerror a întrebat:

Hei. Joi am teza la mate si vreau sa iau macar de data asta o nota mare fiindca de obicei mai mult de 4 nu iauu straight face. (sunt in clasa a 6 a ).
Km as putea invata mai repede si sa fac in asa fel inkt sa iau nota mare (geometrie si algebra )
Fundaa!
PS : Nu stie nm subiectelee >? Plss.
Restul vot.

Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Nimeni nu poate să afle subiectele. Sinceră să fiu și eu aș vrea să știu. Eu învăț mai ușor prin exerciții multe. Mai întâi citesc ce ne-a predat în clasă și am scris pe caiet, citesc exercițiile care le-am făcut și apoi lucrez altele din culegere. Depinde și ce profesor sau profesoară ai și ce îți predă. Dacă știi că nu ai un profesor care să explice și să înțelegi ceva de la el roagă-i pe părinți să facă un efort să faci câteva ore de meditații. Consider că sunt singurele două soluții pe care le poți aplica. Dacă ai un profesor sau profesoară care e pregătită și predă rămâne decât să fii atentă, să îi arăți temele.

Sper ca răspunsul meu să te ajute într-un fel. Mult succes la școală!

2 răspunsuri:
| albertosso a răspuns:

Daca ai formule de invatat, scriele pe op hartie pe toate. Concentreaza-le pe toate pe o singura pagina si apoi concentreaza-te asupra lor. Dupa aceea trebuie sa faci foarte mult exercitiu. Eu sunt la liceu dar crede-ma ca am trecut si eu prin clasa a 6-a! A-7-a mi s-a parut cea mai grea! trebuie sa faci foarte mult exercitiu. mult succes.

| AndreeaDuh a răspuns:

Subiectele ti le face profesorul tau de matematica. Nu sunt subiecte unice pe judet. In rest, tot ce poti face e sa inveti definitiile la geometrie, sa stii sa le aplici in probleme si sa lucrezi mai mult. Eu cred ca fiecare are capactitate lui asa ca bafta! happy