| doriiy a întrebat:

Hei. M`am vopsit de ceva timp roscata si s`a cam dus. as vrea sa revin la blond. un blond auriu as vrea, insa nu stiu daca o sa`mi prinda. ar trebui sa ma decolorez inainte? [ daca m`as decolora si nu as face`o uniform ar iesi urat culoarea ] Daca aplic vopsea blonda peste roscatul care i`l am acum, v`a iesi bine? Funda

Răspuns Câştigător
| melittlelioness a răspuns:

Scumpo.acelasi lucru l.a facut matusa mea.s.a vopsit si nu i.a iesit culoarea asa ca a hotarat sa se decoloreze.Parul ei arata precum o matura.Eu zic sa incerci sa iti deschizi parul ton cu ton, folosind vopsea, insa nu exagera nici cu vopseaua. DAca te vei decolora risti sa iti arzi parul si vei fi nevoita sa te tunzi pentru ca nu te vei mai intelege cu el(va deveni greu de spalat, greu de pieptanat si aranjat si va avea un aspec cat se poate de inestetic)

Mult succes!

1 răspuns:
| Papusha_Love_1996 a răspuns:

Uite cum merge! daca esti roscata decoloreazate altfel o sa-ti iasa blond spre saten, pentru ca asa a patit o prietena si sa vopsid inca de 3 ori cu acesi culoare ca sai iasa blondul auriu