| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Ma numesc Daiana si am o problema minora toturidar pe mine ma deranjeaza am 13 ani si am in inaltime 1, 66- 1, 67 mi se pare mult sunt pe clasa 7-a desi colegele mele au 1, 55 sau putin mai mult si ma deranjeaza sunt multe foarte mici si de ex daca vreau sa por tocuri nu pot ca ma face sa par prea inalta si nu imi place...bine nu e un complex dar cine ma intreaba pe ce clasa sunt crede ca sunt cu mult mai mare si nu pare placut ba chiar sunt insultata din cauza asta. dati-mi va rog un sfat!

Răspuns Câştigător
| geolovesedward a răspuns:

Si eu am 1, 67 dar sunt in clasa a 8a.de fapt sunt a 3 din clasa ca inaltime.toti ma criticau cand veneam cu tocuri sau nu mai stiu eu ce...bineinteles ca am patit ca tine.isi bateau joc de mine, imi puneau porecle etc.oricum...eu i-am zis mamei si mama a zis sa nu-i bag in seama.bineinteles ca nu poti sa nu-i bagi in seama pentru ca uneori te simti inferioara lor, DAR NU E ASA! in fine:dar dintr-a saptea am inceput sa ii ignor.si stii de ce? pentru ca mi-am dat seama de intentia si motivul lor:erau si sunt invidiosi pe mine(mai ales fetele)
pentru ca eu am sanse sa ajung fotomodel si ele nu, pentru ca sunt niste pitici de gradina.
sfatul meu e sa nu ii bagi in seama.dar daca e imposibil spune-le urmatoarele chestii:ca nu sunt niste persoane dezvoltate normal asa ca nu au de ce sa rada de cei ca tine (sau noi) sau ca ii roade invidia de frumusetea ta sau ca nu poti asculta niste sfaturi de oameni limitati mintal...
oricum eu te pup si iti zic inca o data: nu conteaza daca esti inalta! conteaza ce ai in cap si suflet!

5 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Nu ai ce să faci, asta e genetic, și părinții tăi sunt tot înalți, nu? happy
Oricum...o să mai crești până pe la 17 ani, măcar. Tu ai fi preferat să fi o pitică? Ciudat, dacă ai întreba o fată de 1, 60, de exemplu, sigur ar spune că ar vrea să fie mai înaltă.
Acceptă-te...așa cum ești! Zi faină!

| ??DongRi a răspuns:

Si eu am 1, 68-1, 69 si sunt in clasa a 8-a laughing si cateodata ma simt si eu asa dar imi trece repede. Acum e mult mai frumos sa vezi pe strada o fata inalta si slaba decat una scunda si indesatalaughing).mr nici sa ajungi la 1, 90-2 m.Tu esti foarte frumoasa asa cum esti, poarta haine care te avantajeaza si in legatura cu tocuri iti zic ca mai e destul timp sa le porti caci d`abia esti intr`a 7-a asa ca poarta ceva comod cu talpa subtire.happysi app si niste sandalele fara toc cu un model frumos sunt deosebite la o petrecere in locul "toacelor''happy

| mAtaaIsAPiTziFrOmDaaClubb a răspuns:

Pai nu mai poti face nimic...si eu sunt cls a 7a si sunt cea mai inalta dintre fete:p
oriqm sa nu te deranjeze ce zic ceilaltioh go on

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Scumpo, la 1.66 - 1.67 esti inca micuta, pana la 1.70 - 1.75 esti micuta, si stai tu linistita, acu rad ele de tine, mai incolo o sa razi tu de ele, cand ele o sa ramana mici si tu o sa mai cresti. O sa le poti spune : cum ii sa te imbraci de la papusi? De fapt le poti spune si acum tongue Si stai tu linistita nu esti mare deloc, pana nu treci de 1.80 nu ai de ce sa te sperii ca esti mare. Majoritatea baietilor is cam pe acolo si sincer e bine sa fi mai mare pentru ca majoritatea is mici, si le gasesti oriunde, mai mare asa 1.70-1.80 mai rar. Si tu te agiti ca esti mare, dar eu? Tot timpu din generala si pana acu la facultate am fost cel mai mare din clasa, acu am 1.92 si-mi place foarte mult pentru ca pot face si ajunge in multe locuri unde alti nu pot tongue O sa vezi ca odata cu trecerea timpului si cand o sa ajungi la 1.75 o sa vezi inaltimea asta ca fiind normala, ba chiar o sa-ti placa, iti garantezwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai e problema ca sunt un pic cocosata si cred ca m-am coborat nivelului colegilor insa.fac exerciti pentru asta