| Diduuxx a întrebat:

Hei! Mai este un pic si vine vacanta, iar eu nu vreau sa ma plictisesc...as dori sa fac o lista cu lucruri care trebuie neaparat sa le fac vara asta! Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Cristina12457 a răspuns:

Bună,aș putea să îți spun ce fac eu vara ca să nu mă prea plictisesc. De obicei duminica merg cu prietenii la un suc și mai vorbim etc. Eu sunt și într-un ansamblui de dansuri populare și de obicei in unele zile seara până la 10 noaptea făceam repetiții și după mergeam la suc. Aveam și spectacole în diferite locuri și mergem duminica și după rămâneam la respectivul festival sau ce era. Ai putea și tu să mergi la niște dansuri sportive sau unde îți place ție ca să îți ocupi timpul și să nu stai toată ziua acasă să te plictisești. Dacă nu ai această posibilitate poți încerca să te uiți la un serial. Și așa o să te tot uiți, o să fie palpitant și nu o să te plictisești, cel puțin la mine așa este pentru că îmi plac serialele la care mă uit și nu mă fac deloc să mă plictisesc. Poți să mai mergi cu prietenii sau familia la un ștrand sau ceva într-o duminică călduroasă sau în altă zi și să vă simțiți bine. Acasă poți să faci baie în piscină dacă ai, să stai la plajă vorbind la telefon cu un prieten/a. Poți să îți fost un/o iubit/a sau poate ai deja și să ieși cu el/ea pe afară. Fă ca această vară să fie de neuitat și să te bucuri de viață pentru că nu se știe cât vei mai trăi pe acest pământ, iar măcar cât trăim să ne distrăm. Apropo poți să mergi și la petreceri, în cluburi în unele seri. Sper să ai o vară frumoasă și neapărat să ieși cu prietenii pentru că ei te bine dispun și te fac să te simți bine. Baftă happy

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Poze la tantari
O prietena
Prieteni
Te duci la mare
Inveti ceva nou
Faci un sport
Te distrezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca-ti faci lista, ai sanse mici sa-ti atingi scopul. Cel mai bine e sa ai o gasca de prieteni, si fete si baieti, si sa tot umblati, sa tot faceti ceva, si sa nu va opriti la o singura activitate sau la un singur loc! big grin