| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Nu stiu ce sa mai fac, ma simt foarte naspa datorita aspectului meu fizic. In primul rand sunt foarte slaba (am 47 de kg si 1.70 inaltime),in al doilea rand sunt urata, si nu cred doar eu asta(am avut situatii neplacute in care baieti de pe strada pe care nici macar nu ii cunosteam strigau dupa mine "uratoo" sau "schelet" si eu fiind mai timida ma prefaceam ca nu ii aud si nu indrazneam sa le spun nimic cum fac alte fete si pana si prietena mea cea mai buna imi zice mai pe ocolite ca sunt urata),eu am parul saten, pana pe umeri si mereu deteriorat si cu un aspect urat de parca nu ar fi pieptanat, ochii caprui si mici, nasul foarte mare, buzele subtiri, dintii galbeni si departati, am multe cosuri pe frunte si mai am si pistrui,iar sprancenele mele sunt foarte groase si urate, iar mama mea nu imi da voie sa ma pensez sau sa ma machez, desi am 15 ani.Viata mea este un cosmar, sunt cea mai urata fata din clasa, ma imbrac urat si am foarte putine haine, si sunt singura din clasa care nu a avut niciodata un prieten.Va rog ajutati-ma! Fundaa:*:*

Răspuns Câştigător
| HellGirl666 a răspuns:

✰ Bună.
Unii ştiu doar să judece, fără să se uite la ei. De parcă ei ar fi perfecţi :-j. Nu se merită să te consumi din cauza asta, nu se merită să verși nici o lacrimă. Și dacă ești slabă, ce? Multe ar vrea să fie în locul tău.
Du-te la un salon și pensează-te, sau pensează-te singură acasă, deși nu prea recomand. Mama ta nu va avea ce să îți facă dacă te vede pensată. Vorbește cu ea să te lase să te machiezi, spune-i ceea ce simți. Sau machiează-te fără să se observe, niște fond de ten și rimel și niște luciu de buze sunt de ajuns. Pentru păr poți folosi diferite măști, ia-ți un șampon bun cum ar fi Elseve Total Repaire Extreme.
Pentru dinți : http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-albirea-dintilor
Schimbă-ți coafura, dacă spui că ai coșuri pe frunte, fă-ți breton.
Sunt sigură că îți poți strânge niște bănuți pentru haine, din alocația pe care o iei.Nu trebuie să fie multe, trebuie să fie frumoase și să-ți placă. Nu te mai considera urâtă. Dacă tu te vezi urâtă, așa te vor vedea și cei din jurul tău.
Uită-te în oglindă în fiecare dimineață și spune-ți că ești frumoasă. Vei vedea rezultatele.
Cel mai frumos accesoriu pe care îl poate avea o fată, e zâmbetul, așa că zâmbește mereu să arată-le că nu îți pasă.
Succes și nu uita că ești frumoasă :*.

4 răspunsuri:
| usy313 a răspuns:

In primul rand trebuie sa nu te mai gandesti ca esti urata, trebuie sa ai mai multa incredere in tine. In al doilea rand nu ar trebui sa te intereseze prea mult ce crede lumea despre tine, daca te gandesti ce crede fiecare despre tine innebunesti.

| Radu284 a răspuns:

Unele aspecte le poti controla, altele nu. De exemplu, faptul ca esti slaba poate fi schimbat. Exista metode sa pui cateva KG pe tine. Si eu eram foarte slab la varsta ta, dar am descoperit 'secretul' ingrasarii. Trebuie sa mamanci multi carbohidrati (paine, orez, cartofi, paste, etc.) si proteine (carne, ciuperci, oua, lapte, etc.). Pe langa asta, trebuie sa faci multe exercitii fizice. Flotari, genoflexiuni, abdomene... Macar 30 minute pe zi (in total) in fiecare zi.

La fel si cu imbracatul. Zici ca te imbraci urat, si nu sunt in masura sa apreciez asta, dar daca tu asa consideri, data viitoare cand iti cumperi haine ia-ti o prietena cu tine sa te ajute.

| anonim_4396 explică (pentru Radu284):

Trebuia sa mai adaugi ceva despre coafura si machiaj daca se simte complexata, dar eu as zice sa fie ea, cat mai naturala.Si eu am obiceiul de a zice fetelor "urato" dar le zic cu zambetul pe buze si cred ca sti ce inseamna asta, cei ce iau in considerare pe primul plan fizionomia sau corpul unei fete avand in vedere inceperea unei relatii nu au "viata lunga"

| S0XoSoxo a răspuns:

Deci Andra si eu sunt la fel de slaba am 1.72 si 50 de kg si toata lumea imi spune ca am 13 ani dar eu am 19 laughing. si eu sunt detasata de lume... pentru ca au glume de urate. dar de la un timp am inteles ca nu trebuie sa imi pese de lume. Asa trebuie sa fi si tu indiferenta de ce zice lumea ca tu esti frumoasa dar nu iti poti scoate din cap ca esti "urata" nu conteaza ca esti slaba conteaza ca ai o familie si etc. nu trebuie sa te gandesti la ce zice lumea ca e rea si mananca rahat. tu nu trebuie sa pui la suflet fata. Lupta pentru tine tu daca te crezi urata asa o sa te vada si restul persoanelor. Gandeste pozitiv. Frumusetea vine din inima! Nu uita esti FRUMOASA asa cum esti tu