| Alexandra2020 a întrebat:

Hei! Pentru luni am de făcut un proiect despre opera lirică. Trebuie sa Facem un desen care sa reprezinte ceva sentimental. Sunt clasa a 5-a. Va rog. Funda. Ce desen pot face?

Răspuns Câştigător
| ana234 a răspuns:

Ai facut 'Ce te legeni' de Mihai Eminescu...e opera lirica, e sentimenala, fa un desen cu autorul care sta sub codrul cu putine frunze ramase. Arata si descrie prin desen poezia. Succes!~

| Alexandra2020 explică (pentru ana234):

Mulțumesc. Da, am făcut. Mai ai idei? dacă mai ai. Este foarte interesantă :*

| ana234 a răspuns (pentru Alexandra2020):

Crengile codrului sa fie aplecate "cu crengile la pamant", pasari care pleaca in tarile calde, culoarea cerului ceva mai cenusie poti sa faci si niste omat pe jos ca sa arati venirea iernii.

| ana234 a răspuns (pentru Alexandra2020):

Cu placere. Mie mi se pare interesanta tema care v-a dat-o. happy Nu mi s-a dat niciodata la romana sa fac un desen ca tema, super profesor/profesoara aveti!laughing

4 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

George Bacovia poti sa desenezi un copac si sa faci cerul negru si violet este foarte sentimentala si reprezina suferinta.