| Caluțcucorn a întrebat:

Hei! Salut TPU! Am o poveste lunga :
Deci in toamna anului 2012 m-am certat cu un prieten, nu stiu de ce? Dar m-am imprietenit cu in tigan de la noi de la scoala. Si cu prietenul meu nu am mai vorbit. Dar tiganul imi tot cerea sa ii imprumut pixuri, chesti, i-am dat un ghiozdan si acorele tempera chair doua etc. Si acum nu am mai vorbit cu el ca nu i-am mai dat nimic. Si s-a dus la fostul meu prieten. El a inceput sa vorbeasca cu el etc. Si un alt amic de al meu a zis ca eu l-am invatat pe tigan sa injure :I. Si cand colo el injura inainte sa stea cu mine. Si ca fostul meu prieten i-ar zice lu maicasa ca injura si s-au certat. Acum sunt certat cu tiganul si vad ca a cam profitat de mine si ca vrea sa profite de alti acum. In cele din urma cu fostul meu prieten ne-am inpcat oare cum. Si cu celalat amic care l-am scris mai sus zice ca profita mult si rau. Sinca ceva observ ca un baiat de la noi de la scoala zicea ca profita si ca sa nu mai stau ca un fel si incerca sa ma faca sa stau departe de el. Si acum am vazut ca e mai prietenos cu mine. Oare i s-a intamplat la fel ca si mie? Ca eu m-am mutat de pe a V-a acolo cu cei doi prieteni in afara de tigan.

Deci scuze ca nu prea intelegeti ca am folosit "prieten" si "amic" ca sa nu dau nume. Deci ce sa fac sa renunt la tigan ca prieten. Dar oare cum m-a mai pergatit pentru viata, adica ma mai facut mai puternic psihic.
Deci sa nu mai vorbesc cu el? Profita de mine?

2 răspunsuri:
| Alinn98 a răspuns:

Mai bine cautati un prieten adevarat, cu care sa ai in comun ceva si in care poti avea incredere... crede-ma ca e mai bine decat sa te tot certi cu altii

| Caluțcucorn explică (pentru Alinn98):

Da dar amicul de care am zis mai sus mi se pare ca avem ceva in comun si ca e mai de incrdere