| anonim_4396 a întrebat:

Hei.ştiu ca e o întrebare penibilă.dar genele smulse de cleştisorul de gene mai cresc? Şi dacă da, în cât timp?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ca orice fir de par, este normal pentru gene sa cada si sa fie inlocuite de alte fire noi. Cu toate acestea, genele au un ciclu diferit de crestere fata de parul existent pe cap sau pe alte parti ale corpului. Genele cresc la dimensiunea normala avuta inainte de smulgere in circa 35-45 de zile. Anumite persoane dau ca sigura efectul benefic al uleiului de ricin precum si celde masline in accelerarea cresterii genelor.