| AdINuTzZa3 a întrebat:

Hei sunt adina, am 19 ani, si as vrea niste pareri la intrebarea mea...Eu locuiesc in germania, parinti mei in romania, nu ma inteleg bine cu mama mea..am un tata vitreg, iar din cauza lui mama mea nu vorbeste cu mine.trei ani de zile mama nu a vorbit cu mine deloc..am avut mai multe certuri si intr-o zi mi-a cerut sa plec de acasa pt ca sunt suficient de matura sa ma descurc singura. dupa 3 ani mama ini cete ajutoru! Ce ar trebui sa fac? happy

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Nu stiu, pe de o parte i-as crapa capul.Fa-o si tu sa se simta prost.De la mine probabil nu ar vede o ceapa degerata.La cum is de razbunator.Dar totusi e mama ta. Spune-i ca e ultima data care o ajuti, daca nu isi schimba atitudinea nu va primi nici o ceapa degerata.vezi cum reactioneaza si in functie de asta decizi daca da, sau ba.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajut-o de dragul vremurilor bune, tot te-a crescut pana la o varsta, trebuie sa merite si ea ceva. eu cel putin la 18 ani am plecat singur, dar chiar daca m-ar fi dat ea afara, tot as fi ajutat-o. tu fa ce vrei.

| BTWIN a răspuns:

Ar trebui sa o ajuti macar putin, pana la urma e mama ta..desi sincer nu prea merita.Vezi si tu daca iti vorbeste frumos ajut-o daca nu, sa se descurce singura.

| мямιѕтєяισѕ a răspuns:

E mama ta gandeste-te de cate ori i-ai cerut tu ajutorul iei.Si acum cand iti cere ea ajutorul tu mai stai pe ganduri?

| Luminita235 a răspuns:

Chiar daca mama ta a fost rea cu tine ar trebui sa o ajuti fiindca este mama ta. Eu inteleg ca iti vine greu sa vorbiti dupa ce te-a dat afara din casa si v-ati certat dar ar trebui sa incerci sa o ajuti. Poate ii va parea rau pentru ce a facut. Incearca sa vorbesti cu ea poate va impacati. Succes si alege ce vrei tu fiindca numai tu stii cum te-ai simtit din cauza acestor intamplari.

| Vander a răspuns:

Ar trebui să o ajuţi. Până la urmă tot mama ta râmăne.

| AdINuTzZa3 explică:

Mulțumesc tuturor ..sa sti Liviu ca si eu sunt la fel de razbunatoare. si orgolioasa dar am sa incerc sa i dau o sansa! Multumesc oricum happy