| Cristina_Criss_1997_KjOg a întrebat:

Am 18 ani si vreau sa plec de acasa nu ma mai inteleg cu ai mei adică nu locuiesc cu mama si nici cu tata locuiesc cu fratele lui mama si ma cert cu ei zilnic am nevoie de niste sfaturi daca e bine ce fac

Răspuns Câştigător
| Catalina990099 a răspuns:

Nu te grăbi să iei niste decizii greșite de care poate o sa iti para rau mai tarziu. nu suntem noi in masura sa iti ziceam "pleaca" sau "stai". Sunt alegerile tale, eu zic sa mai astepti, termini si tu scoala, mai sfătuiește-te cu alte persoane si gândește limpede inainte de a decide.

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Daca ai un loc de munca strange bani si te muti, nu te poate opri nimeni.Doar ca atunci sa pleci cand esti sigura pe tine.

| Donsavas a răspuns:

Nu pentru ca nu esti pregatita. Trebuie să ai o scoala, un loc de munca, un partener de viață. Nu pleci de acasa chiar asa usor. Nu ti faci un bine.

| Kerre a răspuns:

Cred ca cel mai eficient este sa ramai acasa alaturi de familia ta si sa rezolvati problema care va tine "departati". Sau daca esti foarte decis ca vrei sa pleci de acasa si stii ca te vei descurca pe cont propriu, ai un loc de munca stabil cred ca ar merge si aceasta varianta daca tie iti convine.

| Elide a răspuns:

Ai ajuns la o varsta ai trebuie si tu sa pui piciorul în prag.Ai terminat liceul? Poate singura soluție este să te duci la facultate.Numai lua decizii la nervi si nu te răzbuna pe ei.

| Catalina990099 a răspuns:

În niciun caz. Asa gândeam si eu acum ceva timp. O sa treaca. si daca pleci unde pleci? Ce Faci? Cu ce trăiesti? Încearcă să comunici cu ei, sa spui ce te deranjează si invers. Mai lasa de la tine, zi si tu ca ei mai fa ca tine. Fa sa fie bine cat de cat.

| Cristina_Criss_1997_KjOg explică (pentru Catalina990099):

Plec la o prietena foarte buna... Am încercat sa las de la mine ei nu vor sa stea sa ma asculte... Mie una nu mise pare normal la 18 ani sa nu am voie sa ies cu fetele la un suc

| Catalina990099 a răspuns (pentru Cristina_Criss_1997_KjOg):

Nu te grăbi să iei niste decizii greșite de care poate o sa iti para rau mai tarziu. nu suntem noi in masura sa iti ziceam "pleaca" sau "stai". Sunt alegerile tale, eu zic sa mai astepti, termini si tu scoala, mai sfătuiește-te cu alte persoane si gândește limpede inainte de a decide.