| lila40 a întrebat:

Hei! Sunt cls a 9 a.Imi e dor de colegii mei! MA distram cu ei in fieacre pauza si radeam cu ei, imi lipsesc atat de mult!love struckCu cei noi nu ma inteleg decat putin. Unul dintre colegi mereu se fereste de mine, de parca as mirosi urat sau cv de genu`. M am asezat de vreo 2 ori langa si el si el a plect si ii zicea alt baiat"stai ma acolo"straight facedeci nu imi plc in noua cls, fetele sunt barfitoare si rele.stiu ca ink suntem la inceput si nu ne cunoastem dar nimeni nu vrea lucrul acesta.toti se duc la fostii colegi[mai sunt pe la acelasi liceu], stau cu ei in pauze, fac pozesi alte chestii.eu tot incerc sa afc primul pas dar de fiecare data sunt luata la misto.straight faceimi e dor de cls a 8 a, de profesori, de colegi, de tot...as vrea sa dau timpul inapoi cu un an, si daca as putea face asta nu as schimba nimic.Si notele as vrea sa fie aceleasi~laughingImi e dor de generala...:-

2 răspunsuri:
| Sabri23 a răspuns:

Oricine are probleme sa se integreze intr-un colectiv in zilele noastre.Eu zic sa mai lasi timpul sa treaca si sa nu te sperii, prin semestrul doi se vor schimba lucrurile.Cat despre colege barfitoare toate sunt asa chiar daca te-ai transfera happy nu mi se pare o optiune sa fugi de probleme.

| searchknowledge a răspuns:

Nu te integrezi in colectivul clasei in acre faci parte?
Incearca sa te transferi altundeva, undeva unde sa ai pe cineva cu care sa te intelegi.