| KatlynKim a întrebat:

Hei! Sunt foarte pasionata de fotografiehappy Nu sa ma fotografiez pe mine, ci peisaje [apus/rasarit de soare, flori, insecte ati prins ideealaughing )
Si am nevoie de niste sfaturi...cum sa fac sa imi iasa pozele mai bine? Adica, ce setari sa folosesc? Mentionez ca am un aparat foto Nikon cu obiectiv.

Răspuns Câştigător
| Snapped a răspuns:

Joaca-te cu profunzimea de camp: http://www.snapped.ro/ghid-foto/cele-mai-frumoase-fotografii-primavara.htm

2 răspunsuri:
| Shara17 a răspuns:

Setarile sunt in functie de locul unde faci fotografiile, ideea e sa ai tu un ochi format sa vezi lucrurile "artistice" care ar putea sa le placa celorlalti (si tie) happy, fotografiezi ceva ( de exp: o floare) din mai multe unghiur, cauti unghiul cel mai bun, contrast in spate sau fata, culori calde, culori reci, etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ai DSLR iti trebuie 15000 de obiective pentru fiecare gen de poza, mai bine iti luai unul compact si invatai pe ala.