| anonim_4396 a întrebat:

am 13 ani si de un an jumate imi curge un lichid alb-galbui. cat timp va mai dura acesta secretie? vreau sa-mi spuneti cele care au trecut prin asta. :* FUNDA.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Toate am trecut prin asta, Looola.Se numeste leucoree, este o scurgere vaginala absolut normala si te va insoti de la pubertate pana la menopauza.
Trebuie sa ai grija de igiena intima, spala-te zilnic cu apa calduta si sapun cu ph neutru.Foloseste protege slip ca sa nu-ti patezi lenjeria, sunt absorbante subtiri pentru o singura zi, foarte practice si comode.
Organismul tau se maturizeaza si peste putin timp iti va veni primul ciclu din viata ta.Sa fii pregatita,sa nu te ia prin surprindere,poarta absorbante in geanta de scoala si vorbeste cu mama ta.
Te va intelege,nu e vreo rusine,iti va da cele mai bune sfaturi.
Cauta,daca vrei, pe net, o sa gasesti mai multe amanunte.
Sa ai grija de tine!

1 răspuns:
| XoXoOriginalChannel a răspuns:

O sati curga pana iti vine menstruatia daca curge galbui inseamna ca ai o infectie ceva dar in fine daca iti curge inseamna ca o sa-ti vina ciclu menstroal daca ti-a venit deja menstruatia atunci du-te la doctor sau intreabati mama ca si ea a trecut sigur prin asta

sper ca te-am ajutat