| Okin14 a întrebat:

AM 14 ani, 1, 67-1,68 inaltime si in jur de 55 kg
Am avut la inceputul lunii septembrie anul trecut 59 kg
Si sa zicem ca am facut putin sport adica niste abdomene la 2-3 zile si genoflexiuni ( pe astea le-am inceput doar cu o luna in urma)... iar toata lumea imi zice, ma rog cei din familie, ca am slabit rau de tot.
Dar mie nu mi se pare
Tot din septembrie nu am mai mancat atat de multe dulciuri ( poate decat 2-3 prajituri facute in casa, odata la 2 saptamani), dar am mancat grasimi, si mai ales din lipsa de dulciuri am mancat seminte si rareori cipsuri.
Si de ultima data de cand m-am cantarit ( acum 2 saptamani) cand aveam 54 kg, am mancat foarte mult, cipsuri, seminte si chiar dulciuri. Iar de atunci nu m-am mai cantarit, dar imi dau seama ca am exagerat si ca m-am ingrasat mult.
Am nevoie de ajutor!
1. Ce exercitii sa fac in continuare?
2. Sunt bune semintele, cipsurile, dulciurile?
Multumesc, anticipat!

Răspuns Câştigător
| Darius392 a răspuns:

1. Abdomene, flotari
2. Nu sunt bune semintele, chipsurile
3. Cu placere!