| Okin14 a întrebat:

Am 14 ani, 1, 67-1,68 inaltime si 52 kg, am avut in septembrie 59 x_X...
Pana acum o saptamana nu manacam deloc dulciuri, dar cand am vazut ca am 52 de kg iar am mancat si nu numai dulciuri, ci mai ales cipsuri...
sincer, cred ca am pus un kg. Dar am o intrebare cum pot sa ma mentin la aceasta greutate (52kg), mie mi se pare ca sunt ok happy
Daca prin exercitii, as vrea sa specificati ce fel.big grin Multumesc!
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, daca continui alimentatia in continuare asa, eu ti-as recomanda, sa faci 2-3 ture de alergari pe o distanta de 300 de metri, si sa consumi multa apa, sa spele toxinele din corp.

| Bella1love a răspuns:

Prin sport: alergare in parc(aer liber,ca e mai sanatos), sa mananci fructe, sa bei apa, sucuri naturale si gimnastica(genoflexiuni, abdomene, extensii)! Sper ca ti-am fost de folos! big grin