| Albynutza_Aly_1969 a întrebat:

Hei TPU.Am avut teza la mate si cred ca voi lua o nota mica.Nu stiu sigur. Cert e ca m-am verificat cu alti copii buni de la mine din clasa si le-a dat altcumva...si mi-e frica de ce imi vor spune parintii.Ce pot sa fac? Raspuns urgent va rog!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, daca ''aia buni'' au obtinut rezultate diferite de ale tale, nu inseamna ca ai gresit neaparat. In al doilea rand, chiar daca vei lua o nota mica aceasta nu-ti influenteaza cu nimic viitorul. Asta e... data viitoare vei invata mai bine si vei lua o nota mai buna. Plus ca deja ai dat teza nu mai poti face nimic. Sper ca te-am ajutat. FUNDA?

| Xpressurself a răspuns:

Sa le spui parintilor tai ce ai spus si aici.
cu toate acestea daca esti in general buna la invatatuta este posibil sa fi facut tu corect si altii nu.
in situatia in care chiar ai gresit spune-le alor tai ca ai gresit. pari o fetita draguta si silitoare, nu cred ca va fi semnificativa pentru tine o nota mai mica si daca chiar vrei o nota mai mare cere-i profesoarei/profesorului tau sa-ti dea o sansa sa-ti maresti nota.