| AnaMariaidk a întrebat:

am mai pus postarea asta odata dar nu mi sa raspuns, deci: acum 2 luni si ceva cand iesisem de la ore am vazut un baiat tare dragut de care mi-a placut pe loc atunci, creca m-am uitat la el insistent vreo 20 de minute si cred ca ma observat petru ca se uita si el la mine foarte insistent si parca ma analiza :3 credeam ca nu sta in oras, era pentru prima oara cand il vad, pe atunci era cu un grup de prieteni, baieti de ai lui. dar de atunci il vadin fiecare zi love struck si gosh, sunt atat de fericita cand il vad, numai 2 foarte bune prietene de ale mele stiu cat de mult il plac, si inca 2 amince,care sunt de incredere, iar una dintre ele este prietena cu el. As da orice sa aflu ce parere are despre mine, desi nici nu cred ca stie ca exist, dar asa se uita mereu in ochii mei cand trecem unul pe langa altul :3, si nu, nu are prietena, a avut 2. Eu am 14 ani, el este la liceu, dar din pacate am auzit ca este cam mare pentru mine sad cica ar fi in clasa a11a sau a12a crying si nah, eu pana sa aflu credeam ca are vreo 16 ani si ca e clasa a10a cam asa, in orice caz, sunt moarta dupa el, adica il plac mult [ in secret sa zic asa, pentru ca el nu stie ] nu-s obsedata, va rog sa nu radeti, dau funda la cel mai sincer raspuns :*

Răspuns Câştigător
| Gahbryella a răspuns:

Poate se uita la tine pentru ca si tu te uiti foarte insistent la el sau poate chiar ii esti simpatica..incearca sa nu te mai uiti asa la el, dupa o sa ramana mirat si poate chiar el o sa inceapa sa te priv cu alti ochi..nu cont varsta..si mi s.a int si mie acum ctiva ani era diferenta de vreo 4 ani intre noi si nu m.a bagat in seama atunci si acum el umbla dupa mine si eu nu.l mai bag in seamawinking

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
degeaba il sorbi tu cu privirea, daca el nu iti da importanta. daca nu exista acea chimie sa va atraga, poti sa te pui si in cap ca tot nu te va observa..ar fi bine sa stai linistita si daca el va da cu ochii de tine si va simti ceva, cu siguranta te va aborda.
Sarbatori fericite happy

| AnaMariaidk explică (pentru caramela):

Mda, asa este. Ai dreptate...o sa mai astept sa vad ce se va intampla cu timpul multumesc pentru sfat :* sarbatori fericite si tie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-ati inima in dinti si fa primul pas.Multi dintre baieti nu par asa de tari,de fapt sunt mai slabi si mai rusinosi ca fetele.Ia taurul de coarne si intra in vorba cu el, azi saluta-l maine, ce mai faci, chiar invita-l la o plimbare, ce daca e mai mare ca tine? Daca faci asta si nu te refuza, restul vine de la sine. Uneori e mai bine sa faci tu primuul pas, succes.

| AnaMariaidk explică (pentru anonim_4396):

Pai nu prea am cum sa-l salut asa din senin pentru ca el nici nu ma cunoaste si nici nu il cunosc, presupun ca ma stie doar asa din vedere.sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnaMariaidk):

Ba saluta-l pur si simplu si iti garantez ca o sa-ti raspunda.si meddy iti da acelasi sfat.

| AnaMariaidk explică (pentru anonim_4396):

Da dar nu ne cunoastem. o sa ma creada o ciudata -.-

| ayosmdk a răspuns:

Ai vorbit vreodata cu el?

| MeddyMaddy a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el, sa afli mai multe despre el, imprieteniti-va si dupa spune-i ce simti. Funda?

| nebunick a răspuns:

Buna!
Eu cred ca nu conteaza daca e mai mare. Am si eu o prietena care e cu un baiat de 19 ani, iar ea are 14 si se inteleg super bine.
Parerea mea e ca trebuie sa vorbesti cu el. Spune-i ca il placi, sau dai de inteles asta.
Poate ca si el te place, nu ai de unde sa stii.
Deci, actioneaza! laughing
Du-te la el si spune-i ce simti. :*
Dragostea nu are varsta!