| Lămâia a întrebat:

Hei TPU! Am nevoie de ajutor într-o problemă emoțională, dacă o pot numi așa.Mă atașez foarte ușor de oameni :când îmi "place" un băiat, mă îndrăgostesc cu totul de el iar atunci când o fată dă dovadă de prietenie sunt foarte dependența emoțional de ea.Am ajuns să sufăr foarte mult din cauza asta, eu fiind o persoană caldă și mă port foarte frumos cu toată lumea.Țin să menționez că "mi-am luat-o în freză" de nenumărate ori și sunt foarte complexata pe temă greutății mele de astă vară(între timp slăbind 10 kg).Am suferit de bulimie, iar acum am 63 de kg și 1, 64 și mă simt teribil (am o tiroidită autoimună și mă îngraș foarte ușor). Sper că puteți interveni cu niște sfaturi pentru că nu suport să sufăr în acest hal (dau fundă).

Răspuns Câştigător
| Andarock a răspuns:

Este foarte bine că ești așa. Persoanele ca tine, persoanele bune, calde și drăgăstoase, sunt foarte bine văzute :*
Nu trebuie să-ți faci griji din cauză că cineva no să vrea să-ți fie prieten. Toată lumea ar vrea o persoană ca tine pe lângă el/ea. happy

Nu trebuie să fi complexată deloc din cauza greutății tale! Nu ești nici grasă, dar nici slabă. :* Ești foarte oke.

7 răspunsuri:
| DamonsGirl a răspuns:

Păi normal ar trebui să ai 54 de kg. Oricum, câţi ani ai?

| Lămâia explică (pentru DamonsGirl):

15. Crede-mă, e foarte greu să slăbești în cazul meu.În mod normal pun cam 5 kg în fiecare vară și iarnă, asta dacă mănânc cam 1000 de calorii pe zi.E destul de greu, mai ales că încă nu mi-a stabilit doza de Euthyrox.

| selysol a răspuns:

Hey imi pare foarte rau pentru problemele tale si eu cred ca ar trebui sa mai pui piciorul in prag din cand in cand adica te inteleg perfect pentru ca si eu am aceeasi fire ca a ta ma atasez usor de persoanele din jurul meu si ma afecteaza serios. daca cineva te dezamageste nu e capat de lume incearca sa treci peste avand in minte ca viata e frumoasa si merita sa o traiesti din plin in legatura cu greutatea cu siguranta vei putea slabi cu sport si cu vointa multa si niste exercitii ar ajuta mai ales dupa bulimie nu ar trebui sa te obsedezi de greutate pentru ca cine te place te place asa cum estiwinking si nu vrea sa te schimbe sper ca te-am ajutatwinking

| liliacALB a răspuns:

Lamaito, esti perfecta! E bine sa mai slabesti, dar numai pentru tine si sanatatea ta, nu pentru parerea altora. Cu timpul vei invata sa iti stapanesti mai bine emotiile fara a deveni rece. Ai multa rabdare si curaj sa fii mai obiectiva cu oamenii si sa nu le acorzi credit din prima.

| Lămâia explică (pentru liliacALB):

Mulțumesc mult de tot de sfat :*.O să mă străduiesc să nu mai cred pe toată lumea și să fiu un pic mai sigură pe mine.

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Mai am cazuri asa.Contacteaza-ma pe id-ul angel_song41 si te pot ajuta mai adaptat la cazul tau.

| andr33utza12 a răspuns:

Buna! daca vrei sa vb mai multe da-mi add nandreea34 idwinking incearca sa te gandesti si la tine si imprietenestete cu cei care crezi ca merita!