| Andrew_8561 a întrebat:

Hei TPU, am nevoie de ajutor:-s, cum fac sa dau vreun spam sau sa fac ceva ca sa pot sterge un clip de pe youtube altcuiva, pentru ca eu l-am facut si e al meu si l-a postat si pe youtube, si nu vreau sa vada nimeni publicarea acelei piese din clip, VA ROGGG! helpp

1 răspuns:
| Ionait a răspuns:

"Hecaras" mic ce esti. Macar stii ce inseamna notiunea de spam? Fa tu spam pana nu ai mai putea ca tu te alegi cu contul suspendat.

Sub videoclip ai un steag. Dai click pe el (Flag as inappropriate) si de acolo selectezi motivul pentru care ar trebui sa fie scos videoclipul. Cei de la youtube.com vor verifica videoclipul si daca vor ajunge la concluzia ca acestea este impotriva ToS, vor scoate videoclipul. Daca videoclipul este o creatie a ta (adica a fost inregistrata la Uniunea Compozitorilor - vorbeai despre coloana sonora - poti cere scoaterea soundtrack-ului pe baza copyright-ului, dar va dura o vreme si vei avea mai mult de munca).