| MoonShadowxB a întrebat:

Am o micuta problema.
Eu aveam o esarfa pe care n-o mai gaseam de ceva vreme. Intamplarea a facut ca azi o colega sa vina la scoala cu ea, pretinzand ca a primit-o cadou, insa eu stiu sigur ca e a mea. E identica, are niste fire rupte si trase din tesatura de cand a cazut in labele cainelui meu, dupa asta am recunoscut-o. Acea esarfa are si valoare sentimentala pentru mine. Ea a zis ca a primit-o cadou, apoi ca a facut schimb cu persoana respectiva. Zicea ca a cumparat-o dintr-un mall acum un an, insa asta e o minciuna, pentru ca eu o aveam pe a mea de 5 ani, si era luata din orasul meu dintr-un magazin, si era singura.
Eu vreau sa o recuperez. Ce as putea sa fac?

12 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa-i povestesti dirigintei (lui), exact ce ne-ai spus si noua si sa-i ceri sfatul. Probabil va intelege cum stau lucrurile si te va ajuta s-o recuperezi. Parerea mea! Succes!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te lasi pagubasa, pentru ca intri intr-o actiune fara sens. Vor fi multi nervi si iti vei face o groaza de stari sufletesti. Trebuie sa te impaci cu gandul ca asta e si sa-ti dai seama de ce sunt in stare anumite persoane din jurul tau.

| Khanikua a răspuns:

Skoate okhii zi ca e saraka ea nu poate sa isu kumpere o esarfa fa o in toate felurile ca o sa tio dea ca si mie misa intamplat cu un hanorak l-am uitat la sk si apoi am vazut-o pe una cu el si am loato siputin la batae si mila dat :happy

| superDezastrul a răspuns:

Pune si tu pe cineva sa ii ia esarfa in gluma si sa zica ca eu da in ora viitoare. apoi sa tio dea tie pe ascuns si gata

| CookieYumm a răspuns:

Dai una oh go on. De fapt sfatul meu ar fi sa o bati dar poti sa ai probeleme. Vb cu diriginta / dirigintele tau si spune-i ca acea esarfa este a ta si ca ai recunoscut'o dupa etc etc. Spune-i ca probabil ti-a luat'o cand nu erai atenta si etc. Roago/ Roagal frumos sa te ajute sa o recuperezi deoarece are o valoare sentimentala mare pentru tine pentru ca de ex ai primit-o de la bunica sau de la nu stiu cine happy. Ar trebui sa mearga. Apoi desigur ea va nega. Daca dirigintele / diriginta nu va rezolva nimic cheama-ti parintii la scoala oh go on.
Mult noroc!
funda?batting eyelashes

| Squmppaaaa a răspuns:

Waii.eu in mloku tau as mere cu niste prieteni baieti(eu sunt mai baietoasa si am multi prieteni baieti) si as luao la ****big grin sau ia-o darq d par si tragei o flegma intre ochiwinking succes:*:*::*

| blabla5532 a răspuns:

Nu vad alta metoda decat sa eu furi si daca te intreaba de ea ii spui cai primit-o cadouwinking big grin laughing succes

| Anonime a răspuns:

Bibi,Bibi...happy nu stiu ce sa zic cauta-o si tu mai bine si vezi ca poate o gasesti.Nu cred ca acea "fata" ar face asa ceva. Poate e doar o coincidenta si s-ar putea sa-ti fi uitat esarfa pe undeva.

| BuburuZza_5861 a răspuns:

Spune`i dirigintei/dirigintelui. sau vezi si tu, cand nu e nimeni prin clasa, ia`o si bag`o in ghiozdan.

| TiffanyxSxColor a răspuns:

Da-i un cap in gura si gata! rolling on the floor
Glumeam! laughing

| yanis a răspuns:

trist...offf

| Papushica_2133 a răspuns:

Paii...pune pe cineva sa ii ia esarfa pe ascuns sau roaga un prof sa vorbeasca cu aia