| TrueLove a întrebat:

Hei TPU, am o problema
am sa va spun povestea mea sunt a9a am 15 ani si am fost cu un baiat aproape o luna care e in clasa mea, fiind in aceeasi clasa, pentru a evita comentariile tampite el a decis sa tinem relatia secreta...totul a fost ok, chiar minunat, pana cand el nu mia mai raspuns la niciun mesaj nici pe mess sad
am uitat sa mentionez ca are niste parinti care nu erau de acord cu relatia, si am crezut la inceput ca e din cauza lor, am ajuns a 2 a zi la scoala si el sa comportat absolut normal (cum stabilisem sa ne comportam ca prieteni) am plecat acasa si iar am incercat sa dau de el dar tot n-a raspuns a continuat si a 2a zi, asa ca m-am hotarat sa ma duc cu el spre casa ca sa aflu ce a patit doar ca am observat ca el pleca cu ALTA spre casa, a2-a zi am aflat ca m-a inselat, acum ma comport normal la scoala, doar ca se duce in fiecare pauza la ea.
eu am inteles ca telatia s-a terminat dar eu inca il iubesc, nu stiu ce sa fac?

3 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

La 15 ani, nu se numesc relatii, e doar o joaca.

| melissadulcika a răspuns:

Heylaughing nu pot sa cred si eu am fost cu colegul meu de banca fii atenta : eu zic sa il ignori sa nu ii mai dai nici un semn de viata nici tu si sa vezi cum se va uita la tine si o sa se intoarca dar parerea mea ignora-l definitiv nu te mai baga cu el adica fii sincera daca umbla cu alta putea sa se desparta de tine nu sa nu iti mai vorbeasca si chestii putea sa iti zica ca intre voi nu mai e nimic relatia a tinut-o ascunsa si acum e foarte bine asta nu stie nimeni ca te-a inselat si e un nesimtit nu mai discuta cu el si nu te impaca caci ar putea oricand sa te mai insele

| teonickateo a răspuns:

Eu zic sa stai linistita, ca daca intr-adevar tine la tine se va intoarce el... nu are rost sa suferi pentru un baiat, ca doar tu ai de pierdut...