| Gerard9965 a întrebat:

Hei, TPU. Am o problema ca majoritatea oamenilor, cu kilogramele in plus.
Ca marimi, am urmatoarele:
Bust = 110 cm
Talie = 100 cm
Sold = 113 cm

Din cate am vazut intr-un tabel, trebuie sa port XL.
As dori sa imi spuneti daca stiti o solutie sa scap de aceste kilograme in plus. Nu am o marime la care vreau sa ajung, dar nu ar fi rau daca s-ar mai duce cativa centimetri.
Am uitat sa precizez ca am 15 ani si 1.8 m
As vrea in principal sa scap de burta, bust si putin de grasimea din zona superioara a picioarelor.
Daca stiti un fel de regim si cateva exercitii de urmat care vor da roade... Vreau ca in jur de o luna sa se mai duca si kilograme si ceea ce e in plus.

Ofer funda celei mai bune solutii!

Răspuns Câştigător
| Lăurik2 a răspuns:

Avand in vedere ca ai cateva kilograme in plus, rezultatele ar trebui sa se vada rapid. Pentru inceput, trebuie sa bei multa apa, 2-3l pe zi. Dimineata ar fi de preferat sa bei un pahar cu apa calda si putina lamaie. De asemenea, putina lamaie intr-o sticla de apa nu strica( jumatate de lamaie/2.5l).
Apoi ai putea sa te apuci de o dieta: tai din alimentatie painea(maxim doua felii si este de preferat painea neagra sau de secara), dulciurile de asemenea. In loc de dulciuri, ai putea sa mananci fructe dulci: mere, banane(insa nu foarte multe pentru ca poti sa te strangi la stomac, iar ele te pot ingrasa).
http://forum.irinareisler.ro/showthread.php?tid=217
Aici este un site, cauta pe el mai multe detalii care te pot ajuta sa iti faci o idee despre dieta disociata.
Pe Youtube exista un program cu exercitii: HIIT-uri. De asemenea, ai putea sa alergi, in paralel. In prima zi 30 min, in urmatoarea 40 si cresti ritmul alergarii si tot asa.
Daca vrei, poti sa te duci si la un specialist care iti va stabili o dieta potrivita corpului tau si un program de exercitii necesar tonifierii sau slabirii. Bafta!