| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu laptopul meu. cand il aprind [ adica nu se mai aprinde de tot ] imi aopare ecranl negru si sus in stanga scrie cu alb : Bootgmr image is corrput. The system cannot boot. Ce sa fac? Am apasat pe multe butoane si nimic. Ma lasa sa intru doar la setari daca apas pe f2 ...in rest nimic. Am tot cautat pe net, sa downloadez nu stiu ce tool.dar nu pot! Ca nu se apinde...Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| sori88 a răspuns:

Reistaleaza wind...

| Loser8299 a răspuns:

Eu am patit odata asta cu un stick defect. Daca ai un stick sau alta dracie de stocare(hard portabil...) sau chiar si un cd/dvd, incearca sa le scoti si vezi dupa. Daca nu functioneaza banuiesc ca cel mai usor ar fi sa reinstalezi sistemul de operare(nu prea ma pricep, nu stiu alta solutie happy ).