| alexandraad a întrebat:

Am o relație minunata de 1 an și 5 luni. As avea nevoie de o părere in legătura cu o nelămurire.
Iubitul meu are 23 de ani, nu are un loc de munca momentan. Părinții mei sunt super ok cu relația, avem o casa la munte și am mers destul de des acolo. Chiar e totul ok, doar ca nu știu cum sta treaba și in partea lui. Noi avem de multe ori ocazia sa stam la casa aceea, singuri, dar îl tot stresează ai lui ca cică ar sta numai plecat de acasa. Iar dacă doarme, dimineața intervine ceva sa vina acasa mai devreme. La fel și când ieșim afara, îl suna sa nu mai stea mult, sau pana sa ne vedem, îi tot da de lucru sa întârzie (din ce am înțeles de la el). Venise vorba ca de ce nu e punctual și spunea ca fix atunci îi găsesc ei nu știu ce.
Parca înainte nu erau așa insistenți.
Eu îi cunosc pe ei, sunt ok, așa mi s-au parut, am mers la mare cu ei in vara asta. Dar nu știu. De ce nu merg și eu la el acasa? De ce nu ma cheamă? Sa stam toți.
Și chiar nu pot sa-mi dau seama de ce îl stresează cu telefoanele. Oare nu le convine de mine? Sau nu știu.
Ce părere aveți? Ar fi problema ca își pierde timpul cu mine in loc sa muncească?
De ce sunt atât de sâcâitori? Pana la urma are și el o vârsta. Vreau un răspuns cât mai detaliat. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nu ii baga in seama, ca este intre voi ar trebui sa ramana intre voi pana la urma.
Cum sa isi piarda timpul cu tine? Timpul dintre voi doi nu este pierdut, este timpul vostru, pe care nu vi-l mai da nimeni inapoiwinking

Asa ca nu iti face griji legat de partea cu timpul vostru, daca voi doi va intelegeti si va iubiti, totul este perfect. Legat de partea cu locul de munca... eh, daca el vrea sa isi caute de lucru, sa isi caute, tu nu il incurci cu nimic. Sustine-l si tu in aceasta "cautare" a lui, sigur o sa reuseasca cu sistinerea ta.

Parintii lui... au si ei conceptiile lor, ce sa le faci. El ar trebui sa discute cu ei si tu sa ii oferi lui, inca odata, sustinerea necesara sa faca acest pas. Ar trebui sa le zica clar ca poate are si altceva de facut, decat sa vina mereu cand zic ei. Este normal sa si mearga, sa ii ajute, ca sunt parintii lui, dar timpul cu tine este timpul cu tine, ei ar trebui sa inteleaga asta.

Dar da, totusi, daca el nu lucreaza si sta pe banii parintilor, acestia au dreptul pana la urma sa faca ce vor cu banii lor, poate si asta il conditioneaza intr-o oarecare masura. Ar trebui sa isi gaseasca de munca.

Indiferent cum o sa evolueze lucrurile (si stiu ca in bine big grin ) eu va doresc multa intelegere si fericire impreuna ^_^

| alexandraad explică (pentru DoarBogdan):

Mulțumesc frumos! ^_^

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea avem de unde să știm ce nu le convine de fac așa, serios acu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Acum sa fim seriosi, la 23 ani daca nu studiaza ceva serios ar cam trebuie sa muncească altfel logic ca e la mana alor lui.

| Freya1 a răspuns:

Probabil ca i se pare aiurea sa piardă timpul cu tine pe cheltuie lor.Tu de ce nu il încurajeze spre un loc de munca macar part time de început, sa aiba si el un venit sau ceva ca sa nu creada alor lui ca din cauza ta nu munceste.Ca sa nu mai vorbim ca ii trebuie bani sa iti ia un suc sau sa plateasca ceva, ceia ce tot ei ii dau.

| Andreeush a răspuns:

Păi ce face la vârsta lui?
E la facultate?

| VasilicaPuscas a răspuns:

Este evident ca mama lui nu vrea sa il piarda, poate este atrasa de el sexual, citeste aici https://www.quora.com/......to-her-son

| Freya1 a răspuns (pentru VasilicaPuscas):

Cum naiba sa te gândesti la asta?

| katie03 a răspuns:

Întreabă-l pur și simplu dacă poți