| ioηelα a întrebat:

:* Am si eu o problema : a venit intr-o zi la mine un om priceput la calculatoare (pe care il chem de fiecare data cand se intampla ceva). El a incercat sa-mi schimbe placa video, dar nu stiu ce a zis el ca nu merge, si a lasat-o tot pe cea veche. Bun. si dupa ce a plecat, am remarcat o schimbare ( desi placa era aceeasi ). Toate lucrurile se vad mai mari; absolut tot se vede mai mare. Nu ma lasa de ex. sa intru pe mail ca imi apare ceva si zice ca este o problema cu rezolutia. Stiti cum as putea-o regla? Sa fie ca inainte? Cum? Multumesc mult! :*

Răspuns Câştigător
| tricky a răspuns:

Ti-a dezinstalat`o si a intrat automat cea mai mica rezolutie. Trebuie sa vezi daca e dezinstalata. Dai click dreapta pe desktop -> Proprieties -> Settings si de acolo la screen resolution dai in dreapta sa creasca si implicit sa se vada mai mic. Daca nu merge inseamna ca e dezinstalata placa video si trebuie sa cauti driverele pentru ea.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Simplu: clic dreapta pe ecran, Properties/Settings/ si uita-te la Screen resolutions. Vezi cum e acum si misca cursorul spre stanga.