| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema. de fiecare data cand sunt stresata\nervoasa incep sa imi misc nasul, ca sa zic asa.(o fac involuntar) cum as putea sa scap de asta? laughing e foarte enervant

Răspuns Câştigător
| geogeo93 a răspuns:

Leaga-ti narile de urechi laughing Glumesc.
Ar trebui sa incerci sa te abtii. Si eu am o problema asemanatoare. Vorbesc foooaaarte repede (involuntar) si nu se mai intelege nimic din gura mea laughing
Eu incerc sa ma controlez, dar nu reusesc tot timpul.
Incearca sa-ti dai seama cand ti se misca nasul si abtine-te. Tine cont de situatiile in care esti stresata sau nervoasa si asociaza-le cu controlatul nasului. O sa-ti ia ceva timp sa reusesti.
Eu incerc de cativa ani sa-mi corectez defectul de vorbire si inca nu am reusit in totalitate.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
BAFTA!

| justmebi a răspuns (pentru geogeo93):

Mersi mult happy

| geogeo93 a răspuns (pentru justmebi):

Cu placere, oricand. happy

3 răspunsuri:
| Andryutza12 a răspuns:

Sincer chiar m-ai facut sa rad mersi ca miai ridicat dispozitia