| Nayuky a întrebat:

Hei TPU..as vrea sa va intreb ceva..pai as vrea a merg in Japonia si sa raman acolo, este visul meu de cad eram mica.Veau sa imi termin liceul acolo.Momentan am14 ani si sunt in clasa a 9-a. Miercuri o sa incep un curs de japoneza care va fi recunoscut in alte tari, si dupa vreo 2 ani ar trebui sa termin cursul, si cam pe atunci as vrea sa dau examen pentru o bursa.As vre sa stiu:
1 cati ani de generala au
2cati ani de liceu au
3pana atunci vreau sa merg in Japonia in vizita cu un program de studiu dar nu am gasit nimic de genul.As vrea sa dureze cam o luna sau cam 3-4saptamani.Va rog mult.
4 Ati mai participat la asa ceva(fac referire la suniectul 3)
Va rog fara raspunsuri de genul,,Nu te du" sau,, De ce sa mergi in Japonia?"
Multumesc mult pentru ajutor.Desigur dau fundita.Multumesc inca o data ^.^^.^

Răspuns Câştigător
| alex951 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... dar e foarte greu sa faci acolo liceul pentru ca ar trebui sa te duci neaparat cu parinti tai (sau o peroana mai mare de 18 ani) si asa ar trebui sa invete si ei japoneza sa se angajeze acolo sa te intretina

4 răspunsuri:
| alex951 a răspuns:

Ai putea sa faci liceu in Romania si dupa sa te duci in japonia ...eu asa fac dar o sa ma duc in Italia

| Nayuky explică (pentru alex951):

Dar tocmai ca vreau sa fac liceul in japonia..sa il termin acolo..macar un an..asta mi-am dorit mereu

| alex951 a răspuns (pentru Nayuky):

Dar mai bine da-mi id-ul tau de mess prin mesaj si vorbim acolo

| alex951 a răspuns (pentru Nayuky):

Nu stiu ce sa zic... dar e foarte greu sa faci acolo liceul pentru ca ar trebui sa te duci neaparat cu parinti tai (sau o peroana mai mare de 18 ani) si asa ar trebui sa invete si ei japoneza sa se angajeze acolo sa te intretina

| Nayuky explică:

Si mie ar trebui sa imi pese pentru ca?