| MegaProXtreMm a întrebat:

Hei tpu.As vrea si eu sa stiu,daca dau la liceu de arte,ce facultati pot urma? adica conteaza ce liceu fac, sau pot da la orice facultate? si mai e o chestie.ce profesii pot sa fac dupa ce termin anii de studiu[liceul si poate facultatea] la un liceu de arta [desen]? dau funda, pentru cel mai bun si serios raspuns.Multumesc :*

2 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Da poti urma orice facultate vrei tu dupa liceu.

| mariumam a răspuns:

Dupa Liceu poti urma orice facultate vrei, pai de exemplu daca termini arhitectura poti face proiecte pentru companii forte mari, daca termini pictura poti deveni profesor ..sau ma rog, daca termini design o sa fii designer... daca termini restaurare o sa restaurezi monumente etc! sper ca ti-am fost de folos ..eu sunt la liceul de arta si studiez muzica si as vrea sa fac facultatea de limbi straine laughing