| catalina_6185 a întrebat:

am o prietena care a facut scoala de arte si meserii, adica sam profil mecanic.este in anul terminal si ar vrea sa urmeze si ea facultatea de padagogie. poate urma aceasta facultate, avand diploma de bacalaureat si medie mare in anii de studiu? va multumesc! va rog astept raspuns.va multumesc mult!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La nici o facultate nu se cere un anumit profil de liceu, importanta e diploma de bacalaureat, asa ca poate. Numai bine!

| adriangabor92 a răspuns:

Poate sa dea unde vrea ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer si eu sunt la sam cu profilul bucatar ospatar cred ca se va ptea inscrie ca doar noi astia de la sam nu om fi INCULTI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, categoric poate da la pedagogie, insa acum cativa ani trebuia sa ai media la bac peste 7, acum nu stiu daca mai functioneaza regula asta. Oricum banuiesc ca la fac private poate da fara nicio problema!

Bafta mare si spor la studiu!

| iellow123 a răspuns:

Da poate urma aceasta facultate. Atata timp cat are examenul de bacalaureat luat poate sa dea la ce facultate doreste.

| catalina_6185 explică:

Va multumesc foarte mult tuturor pentru raspunsuri...va multumesc